Różowy wielkanocnik (Rhipsalidopsis) kwitnie na całego. Za chwilę dołączą do niego czerwony i biały. Ale tylko różowy ma tak dużo pąków. W dzień - gdy kwiatki się rozwijają - wygląda przepięknie. :-)
Świat przez różowe okulary
Mammilaria
Tak jak przewidywałam - pozostałe kaktusy się lenią. Tylko Mammilaria (mammilaria backebergiana) pięknie kwitnie.
Kaktusy
Z kwitnieniem kaktusów chyba w tym roku będzie słabo, ale moja niezawodna Mammilaria (mammilaria backebergiana) zdążyła z pokazaniem kwiatków jeszcze w marcu.
Końcówka zimy...
Końcówka zimy, a na parapetach kwitnienia. :-)
Pierwszy raz tak obficie zakwitła Hatiora (Hatiora salicornioides) - w sumie to kilkadziesiąt kwiatów. Żółciutkich jak małe słoneczka - pięknie świeciły na moim balkonie.
Epiphyllum - kaktus epifatyczny
Epiphyllum zakwitł mi na balkonie. Dopiero pierwszy kwiat, ale widać jeszcze maleńkie pąki. Szkoda, że kwitnie tak krótko - jego kwiaty są takie piękne...
Wielkanocniki
Wielkanocniki (Rhipsalidopsis) podobają mi się chyba jeszcze bardziej niż grudniki. Może dlatego, że są u mnie krótko i każdy ich kwiatek bardzo mnie cieszy? A może dlatego, że są zapowiedzią rozpoczynającej się wiosny? Są naprawdę piękne!
Schlumbergera truncata
Grudniki są w moim domu od wielu lat, ale nie zawsze kwitły, a jeśli już to jakimiś pojedynczymi kwiatkami. Dopiero w nowym mieszkaniu się rozszalały.
W ubiegłym roku kwitły tak:










