Obsługiwane przez usługę Blogger.
RSS

Szukaj na tym blogu

Wysiane

Avocado - 01.04; Listki fiołków afrykańskich - 04.05, Bawełna - 30.05; Palma karłowata - 30.05; Kawa arabska - 30.05; Kaktusy mix - 30.05; Drzewo storczykowe - 31.05; Albicja - 31.05; Wilec pierzasty - 31.05; Celozja wiechowata niska - 31.05; Kleome - 31.05; Papryka słodka - 31.05; Papryka poupila - 31.05
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kaktusy i sukulenty. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kaktusy i sukulenty. Pokaż wszystkie posty

Świat przez różowe okulary

Różowy wielkanocnik (Rhipsalidopsis) kwitnie na całego. Za chwilę dołączą do niego czerwony i biały. Ale tylko różowy ma tak dużo pąków. W dzień - gdy kwiatki się rozwijają - wygląda przepięknie. :-)




  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Grudzień wiosną

Niektóre grudniki (Schlumbergera) jeszcze kwitną. I wciąż produkują pąki.






  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Mammilaria

Tak jak przewidywałam - pozostałe kaktusy się lenią. Tylko Mammilaria (mammilaria backebergiana) pięknie kwitnie.





  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Kaktusy

Z kwitnieniem kaktusów chyba w tym roku będzie słabo, ale moja niezawodna Mammilaria (mammilaria backebergiana) zdążyła z pokazaniem kwiatków jeszcze w marcu.



  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Końcówka zimy...

Końcówka zimy, a na parapetach kwitnienia. :-)

Pierwszy raz tak obficie zakwitła Hatiora (Hatiora salicornioides) - w sumie to kilkadziesiąt kwiatów. Żółciutkich jak małe słoneczka - pięknie świeciły na moim balkonie.



Tradycyjnie już późnozimowo lub wczesnowiosennie kwitnie Escheveria (trzy doniczki, w każdej po dwa pędy kwiatowe)





  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Grudniki w lutym

Schlumbergera ponawia kwitnienie. I to obficie,




  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Epiphyllum - kaktus epifatyczny

Epiphyllum zakwitł mi na balkonie. Dopiero pierwszy kwiat, ale widać jeszcze maleńkie pąki. Szkoda, że kwitnie tak krótko - jego kwiaty są takie piękne...



  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Wielkanocniki

Wielkanocniki (Rhipsalidopsis) podobają mi się chyba jeszcze bardziej niż grudniki. Może dlatego, że są u mnie krótko i każdy ich kwiatek bardzo mnie cieszy? A może dlatego, że są zapowiedzią rozpoczynającej się wiosny? Są naprawdę piękne!





  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Eszeweria

Eszewerie (Escheveria pulidonis) kwitnie:


  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Schlumbergera truncata

Grudniki są w moim domu od wielu lat, ale nie zawsze kwitły, a jeśli już to jakimiś pojedynczymi kwiatkami. Dopiero w nowym mieszkaniu się rozszalały.

W ubiegłym roku kwitły tak:






I mój ulubieniec, które w zeszłym roku zaszalał na całego:





W tym roku też już powypuszczały pąki (stan na 17.10.2012). Mam nadzieję, że już niedługo zrobi się kolorowo :)








No i mój półroczny maluszek - potomek Białaska. 
Też będzie kwitł :)



A na koniec jeszcze zdjęcie całej rodzinki











  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS