Obsługiwane przez usługę Blogger.
RSS

Szukaj na tym blogu

Wysiane

Avocado - 01.04; Listki fiołków afrykańskich - 04.05, Bawełna - 30.05; Palma karłowata - 30.05; Kawa arabska - 30.05; Kaktusy mix - 30.05; Drzewo storczykowe - 31.05; Albicja - 31.05; Wilec pierzasty - 31.05; Celozja wiechowata niska - 31.05; Kleome - 31.05; Papryka słodka - 31.05; Papryka poupila - 31.05
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kwitnienie. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kwitnienie. Pokaż wszystkie posty

Kolejna odsłona hibiscusa

Mój czerwony hibiscus doczekał się prawdziwej sesji fotograficznej. Przeniosłam go dzisiaj w lepsze miejsce do sfotografowania, żeby mógł się zaprezentować w całej swojej krasie. Oto jego piękność Hibiscus Apollo&Calcuta:






  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Nareszcie!

Nareszcie zakwitł! Codziennie zerkałam w jego stronę, ale wciąż miał stulone płatki. Aż wreszcie dziś - pokazał swoje wnętrze. :-)
To jego pierwsze kwitnienie u mnie. Jest piękny. Ma urzekający, soczysty kolor płatków. Każde kwitnienie cieszy, ale to pierwsze zawsze jest szczególne. :-)







  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Wielkanocniki w maju

Bardzo spóźnione w tym roku wielkanocniki (Rhipsalidopsis) dopiero zaczynają kwitnąć. Biedne chorowały większość zimy i wiosny. Wciąż nie są w najlepszej formie, ale  pąków trochę naprodukowały. Jeśli ich forma się nie poprawi, będę zmuszona oberwać pąki, żeby nie osłabiały rośliny.



  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Hoya bella i skrętnik - kwitnienia cd

Skrętnik (Streptocarpus) i hoya bella cieszą oczy. Chyba dobrze im w kuchennym oknie. :-)



Marzy mi się zagęszczenie hojki, bo póki co ma kilka pędów i to częściowo gołych. Może jak przekwitnie to ją trochę ciachnę. 



  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Już za chwileczkę, już za momencik

... po raz pierwszy zakwitnie Hibiscus - krzyżówka h. Apollo i h. Calcuta

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Ulewnie

Coś tegoroczne grille nam nie wychodzą - pierwszy zakończyliśmy szybko z powodu nasilającego się zimnego wiatru. Drugi przerwała nam ulewa - z jedzeniem uciekaliśmy do altanki. Mało tego - 1,5 godzinny pobyt na działce i zaliczone dwie ulewy (przed trzecią udało nam się wrócić do domu). Ale nie byłabym sobą, gdybym między ulewami nie złapała za aparat.









  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Kolory wiosny

Kolejna sesja na działce. Kocham maj - za słonko, ciepło, za soczystą zieleń i kwiatowe kobierce. Jest przepięknie!



































  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS