Mój czerwony hibiscus doczekał się prawdziwej sesji fotograficznej. Przeniosłam go dzisiaj w lepsze miejsce do sfotografowania, żeby mógł się zaprezentować w całej swojej krasie. Oto jego piękność Hibiscus Apollo&Calcuta:
Kolejna odsłona hibiscusa
Nareszcie!
Nareszcie zakwitł! Codziennie zerkałam w jego stronę, ale wciąż miał stulone płatki. Aż wreszcie dziś - pokazał swoje wnętrze. :-)
To jego pierwsze kwitnienie u mnie. Jest piękny. Ma urzekający, soczysty kolor płatków. Każde kwitnienie cieszy, ale to pierwsze zawsze jest szczególne. :-)
Wielkanocniki w maju
Bardzo spóźnione w tym roku wielkanocniki (Rhipsalidopsis) dopiero zaczynają kwitnąć. Biedne chorowały większość zimy i wiosny. Wciąż nie są w najlepszej formie, ale pąków trochę naprodukowały. Jeśli ich forma się nie poprawi, będę zmuszona oberwać pąki, żeby nie osłabiały rośliny.
Hoya bella i skrętnik - kwitnienia cd
Skrętnik (Streptocarpus) i hoya bella cieszą oczy. Chyba dobrze im w kuchennym oknie. :-)
Ulewnie
Coś tegoroczne grille nam nie wychodzą - pierwszy zakończyliśmy szybko z powodu nasilającego się zimnego wiatru. Drugi przerwała nam ulewa - z jedzeniem uciekaliśmy do altanki. Mało tego - 1,5 godzinny pobyt na działce i zaliczone dwie ulewy (przed trzecią udało nam się wrócić do domu). Ale nie byłabym sobą, gdybym między ulewami nie złapała za aparat.
Kolory wiosny
Kolejna sesja na działce. Kocham maj - za słonko, ciepło, za soczystą zieleń i kwiatowe kobierce. Jest przepięknie!





