Obsługiwane przez usługę Blogger.
RSS

Szukaj na tym blogu

Wysiane

Avocado - 01.04; Listki fiołków afrykańskich - 04.05, Bawełna - 30.05; Palma karłowata - 30.05; Kawa arabska - 30.05; Kaktusy mix - 30.05; Drzewo storczykowe - 31.05; Albicja - 31.05; Wilec pierzasty - 31.05; Celozja wiechowata niska - 31.05; Kleome - 31.05; Papryka słodka - 31.05; Papryka poupila - 31.05
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą klonik pokojowy. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą klonik pokojowy. Pokaż wszystkie posty

Abutilon

Klonik (Abutilon hybridum) wypija litry wody i cieszy oko pięknymi kwiatami. Ścięty jesienią na krótko, zdążył już sporo odrosnąć - do ponad 2 metrów z ubiegłego roku jeszcze mu sporo brakuje, ale z pół metra już na pewno ma.












  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Klonik pokojowy

A klonik pokojowy (Abutilon hybridum) coraz intensywniej pączkuje.




  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Już kwitnie!

Klonik (Abutilon hybridum) już kwitnie - zakwitł w podobnym czasie, co rok temu. Pierwszy czerwony kwiatek przegapiłam, zdążył przekwitnąć nim złapałam za aparat. Teraz rozwinięte są różowe.



W tle widać kwitnący cały rok Wilczomlecz lśniący (Euphorbia milii) odmianę giga.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Klonik w pąkach

Jak co roku Klonik pokojowy (Abutilon hybridum) wcześnie zaczyna - mimo tego, że jesienią ścięłam go na krótko, pięknie odbił i już ma około 20 cm odrosty. A teraz te odrosty intensywnie produkują pąki. Niektóre rozkwitną już za chwilę.


Także Hoja (Hoya carnosa) wyprodukowała kwiatostan - niestety tylko jeden, ale i z tego się cieszę, bo przez ostatnie trzy lata nie chciała zakwitnąć. Może tym razem się uda. :-)

No i u Hippeastrum wypuściło pęd kwiatowy, który szybko rośnie. 

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Coraz więcej kwiatów

Klonik pokojowy (Abutilon hybridum) kwitnie na całego. Coraz więcej kwiatów, coraz więcej pąków. :-)








  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Wiosna blisko!

Na kloniku pokojowym (Abutilon hybridum), jak co roku, szybko pojawiły się pąki. Jeden już zaczyna rozchylać płatki. :)






  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Klonik pączkuje

Wypatrzyłam pierwsze pąki na kloniku - niedługo zrobi się kolorowo. 








  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Klonik pokojowy

Klonik (Abutilon hybridum) wybujał do góry i teraz kwiaty powodują, że się przegina. Muszę zastosować jakieś podpórki, a jak przekwitnie chyba trzeba pomyśleć o jakimś przycinaniu.





  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Abutilon

Mojego klonika pokojowego (Abutilon hybridum) wyhodowałam z nasion. Wyskoczył do góry bardzo szybko. Pięknie rośnie i właśnie kwitnie. :-)






  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS