Obsługiwane przez usługę Blogger.
RSS

Szukaj na tym blogu

Wysiane

Avocado - 01.04; Listki fiołków afrykańskich - 04.05, Bawełna - 30.05; Palma karłowata - 30.05; Kawa arabska - 30.05; Kaktusy mix - 30.05; Drzewo storczykowe - 31.05; Albicja - 31.05; Wilec pierzasty - 31.05; Celozja wiechowata niska - 31.05; Kleome - 31.05; Papryka słodka - 31.05; Papryka poupila - 31.05
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Hibiscus. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Hibiscus. Pokaż wszystkie posty

Kolejna odsłona hibiscusa

Mój czerwony hibiscus doczekał się prawdziwej sesji fotograficznej. Przeniosłam go dzisiaj w lepsze miejsce do sfotografowania, żeby mógł się zaprezentować w całej swojej krasie. Oto jego piękność Hibiscus Apollo&Calcuta:






  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Nareszcie!

Nareszcie zakwitł! Codziennie zerkałam w jego stronę, ale wciąż miał stulone płatki. Aż wreszcie dziś - pokazał swoje wnętrze. :-)
To jego pierwsze kwitnienie u mnie. Jest piękny. Ma urzekający, soczysty kolor płatków. Każde kwitnienie cieszy, ale to pierwsze zawsze jest szczególne. :-)







  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Już za chwileczkę, już za momencik

... po raz pierwszy zakwitnie Hibiscus - krzyżówka h. Apollo i h. Calcuta

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Z nożyczkami w ręku

Wiosna to czas siania, przesadzania i cięcia. No i ja też w ostatnich dniach "poszalałam" z nożyczkami w ręku. Zawsze mi było szkoda ciąć moje roślinki, ale przekonałam się, że to dobry sposób na wzmocnienie roślin, na nadanie jej ładniejszego kształtu, zagęszczenie itd. W ostatnich dniach przycięłam:

- oleandra białego
- szeflerę zieloną
- hibiscusa
- krotony
- fikusa beniamina
- wilczomlecza lśniącego (białego)

Czekam jeszcze z przycięciem crossandry, bo chcę spróbować ukorzenić pędy wierzchołkowe, a do tego potrzeba wysokiej temperatury...

Jak przekwitnie to ciachnę jeszcze skrętnika zwisającego, bo mi się przewraca. Poza tym obiecałam komuś szczepki...

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Hibiscus - nareszcie!

To mój pierwszy hibiscus i jego pierwsze kwitnienie u mnie. Trochę to trwało, sporo pąków zrzucił, ale nareszcie się udało. :-)





 




  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS