Obsługiwane przez usługę Blogger.
RSS

Szukaj na tym blogu

Wysiane

Avocado - 01.04; Listki fiołków afrykańskich - 04.05, Bawełna - 30.05; Palma karłowata - 30.05; Kawa arabska - 30.05; Kaktusy mix - 30.05; Drzewo storczykowe - 31.05; Albicja - 31.05; Wilec pierzasty - 31.05; Celozja wiechowata niska - 31.05; Kleome - 31.05; Papryka słodka - 31.05; Papryka poupila - 31.05
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą 2016. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą 2016. Pokaż wszystkie posty

Świat przez różowe okulary

Różowy wielkanocnik (Rhipsalidopsis) kwitnie na całego. Za chwilę dołączą do niego czerwony i biały. Ale tylko różowy ma tak dużo pąków. W dzień - gdy kwiatki się rozwijają - wygląda przepięknie. :-)




  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Kolejna odsłona hibiscusa

Mój czerwony hibiscus doczekał się prawdziwej sesji fotograficznej. Przeniosłam go dzisiaj w lepsze miejsce do sfotografowania, żeby mógł się zaprezentować w całej swojej krasie. Oto jego piękność Hibiscus Apollo&Calcuta:






  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Odkryte - poszukiwane

Przeglądając internet wciąż wpadają mi w oko piękne rośliny. I choć postanawiam sobie, nie powiększać już mojego "ogrodu", to oglądając takie piękności, ciężko wytrwać w postanowieniu.

Tym razem wpadły mi w oko dwie odmiany szczawików. Niestety obecnie nie można ich nigdzie dostać w internecie. Muszę zapamiętać, by pod koniec tego roku lub na początku przyszłego poszukać ich jeszcze raz. Oto te piękności:

Szczawik (Oxalis versicolor)



Szczawik Golden Cape



Bardzo spodobał mi się także Szczawik pachnący 'Ione hecker' (Oxalis enneaphylla)


  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Wschody - szczawik i kaladium

Pięknie wschodzi Szczawik (Oxalis triangularis) oraz Kaladium (Caladium bicolor). Oba wsadzone 27 kwietnia - tak wyglądają po dwóch tygodniach.





  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Nareszcie!

Nareszcie zakwitł! Codziennie zerkałam w jego stronę, ale wciąż miał stulone płatki. Aż wreszcie dziś - pokazał swoje wnętrze. :-)
To jego pierwsze kwitnienie u mnie. Jest piękny. Ma urzekający, soczysty kolor płatków. Każde kwitnienie cieszy, ale to pierwsze zawsze jest szczególne. :-)







  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Wielkanocniki w maju

Bardzo spóźnione w tym roku wielkanocniki (Rhipsalidopsis) dopiero zaczynają kwitnąć. Biedne chorowały większość zimy i wiosny. Wciąż nie są w najlepszej formie, ale  pąków trochę naprodukowały. Jeśli ich forma się nie poprawi, będę zmuszona oberwać pąki, żeby nie osłabiały rośliny.



  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Hoya bella i skrętnik - kwitnienia cd

Skrętnik (Streptocarpus) i hoya bella cieszą oczy. Chyba dobrze im w kuchennym oknie. :-)



Marzy mi się zagęszczenie hojki, bo póki co ma kilka pędów i to częściowo gołych. Może jak przekwitnie to ją trochę ciachnę. 



  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Już za chwileczkę, już za momencik

... po raz pierwszy zakwitnie Hibiscus - krzyżówka h. Apollo i h. Calcuta

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Z nożyczkami w ręku

Wiosna to czas siania, przesadzania i cięcia. No i ja też w ostatnich dniach "poszalałam" z nożyczkami w ręku. Zawsze mi było szkoda ciąć moje roślinki, ale przekonałam się, że to dobry sposób na wzmocnienie roślin, na nadanie jej ładniejszego kształtu, zagęszczenie itd. W ostatnich dniach przycięłam:

- oleandra białego
- szeflerę zieloną
- hibiscusa
- krotony
- fikusa beniamina
- wilczomlecza lśniącego (białego)

Czekam jeszcze z przycięciem crossandry, bo chcę spróbować ukorzenić pędy wierzchołkowe, a do tego potrzeba wysokiej temperatury...

Jak przekwitnie to ciachnę jeszcze skrętnika zwisającego, bo mi się przewraca. Poza tym obiecałam komuś szczepki...

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Ulewnie

Coś tegoroczne grille nam nie wychodzą - pierwszy zakończyliśmy szybko z powodu nasilającego się zimnego wiatru. Drugi przerwała nam ulewa - z jedzeniem uciekaliśmy do altanki. Mało tego - 1,5 godzinny pobyt na działce i zaliczone dwie ulewy (przed trzecią udało nam się wrócić do domu). Ale nie byłabym sobą, gdybym między ulewami nie złapała za aparat.









  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Mieszkańcy działki

Na działce mamy sporo mieszkańców - głównie niechcianych szkodników typu ślimaki i krety. Od kilku lat natrafiamy też na jaszczurki lub ich jajeczka. Zwykle szybko się przemieszczają i ciężko zrobić im zdjęcia. Tym razem się udało i to nawet dwukrotnie. Jedna z jaszczurek nawet pięknie zapozowała. A może po prostu trafiłam na moment w którym zażywała "kąpieli słonecznych"? :-)







  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Kolory wiosny

Kolejna sesja na działce. Kocham maj - za słonko, ciepło, za soczystą zieleń i kwiatowe kobierce. Jest przepięknie!



































  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS