Obsługiwane przez usługę Blogger.
RSS

Szukaj na tym blogu

Wysiane

Avocado - 01.04; Listki fiołków afrykańskich - 04.05, Bawełna - 30.05; Palma karłowata - 30.05; Kawa arabska - 30.05; Kaktusy mix - 30.05; Drzewo storczykowe - 31.05; Albicja - 31.05; Wilec pierzasty - 31.05; Celozja wiechowata niska - 31.05; Kleome - 31.05; Papryka słodka - 31.05; Papryka poupila - 31.05

Niecierpki

Co roku wiosną/latem lubię sobie kupić niecierpki (Impatiens) - odpowiedni zaopiekowane (mnóstwo wody, jasno, ale nie bezpośrednie nasłonecznienie) potrafią kwitnąc obficie przez całą wiosnę i lato.

Tym razem dostałam niecierpka o wyjątkowych liściach - to odmiana variegata.





  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Saintpaulia

Fiołeczki afrykańskie (Saintpaulia ionantha) przymierzają się do kwitnienia. Pojawia się coraz więcej pąków. Nawet na tych roślinkach, które jesienią ukorzeniałam.




  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Koleusy Blumego

Moje Koleuski Blumego (Plectranthus scutellarioidesrosną i kwitną.







  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Hibiscus - nareszcie!

To mój pierwszy hibiscus i jego pierwsze kwitnienie u mnie. Trochę to trwało, sporo pąków zrzucił, ale nareszcie się udało. :-)





 




  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

Epiphyllum - kaktus epifatyczny

Epiphyllum zakwitł mi na balkonie. Dopiero pierwszy kwiat, ale widać jeszcze maleńkie pąki. Szkoda, że kwitnie tak krótko - jego kwiaty są takie piękne...



  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS