Co roku wiosną/latem lubię sobie kupić niecierpki (Impatiens) - odpowiedni zaopiekowane (mnóstwo wody, jasno, ale nie bezpośrednie nasłonecznienie) potrafią kwitnąc obficie przez całą wiosnę i lato.
Tym razem dostałam niecierpka o wyjątkowych liściach - to odmiana variegata.
Niecierpki
Read User's Comments(0)
Saintpaulia
Fiołeczki afrykańskie (Saintpaulia ionantha) przymierzają się do kwitnienia. Pojawia się coraz więcej pąków. Nawet na tych roślinkach, które jesienią ukorzeniałam.
Hibiscus - nareszcie!
To mój pierwszy hibiscus i jego pierwsze kwitnienie u mnie. Trochę to trwało, sporo pąków zrzucił, ale nareszcie się udało. :-)
Epiphyllum - kaktus epifatyczny
Epiphyllum zakwitł mi na balkonie. Dopiero pierwszy kwiat, ale widać jeszcze maleńkie pąki. Szkoda, że kwitnie tak krótko - jego kwiaty są takie piękne...
Subskrybuj:
Posty (Atom)





